VERÇENİK DAĞI ZİRVE TIRMANIŞI

Verçenik zirve tırmanışı

 • VERÇENİK DAĞI ZİRVE TIRMANIŞI
 • VERÇENİK DAĞI ZİRVE TIRMANIŞI
 • VERÇENİK DAĞI ZİRVE TIRMANIŞI
 • VERÇENİK DAĞI ZİRVE TIRMANIŞI
 • VERÇENİK DAĞI ZİRVE TIRMANIŞI
 • VERÇENİK DAĞI ZİRVE TIRMANIŞI
 • VERÇENİK DAĞI ZİRVE TIRMANIŞI

TUR KODU : vercenik

Başlangıç : 02.09.2018

Bitiş : 04.09.2018

Zor Dağ Tırmanışı Doğa Hiking Kamp Yayla

TURUN ÖZETİ

Verçenik yaylası

Verçenik Adalı göller

Verçenik Zirve

FİYAT

990 TL

TUR PROGRAMI

1.Gün : Saat 10:00’da ÇAVGUN TUR RİZE büromuzda buluşuyoruz. Araçlarla Çamlıhemşin ilçesi üzerinden Verçenik yaylasına hareket ediyoruz. Fırtına vadisini takip ederek dünyaca ünlü Şimşir Ormanları içerisinden geçiyoruz. Çamlıhemşin’de vereceğimiz öğle yemeği molası ve kamp için gerekli olan alışverişimizi de yaptıktan sonra yola koyuluyoruz.
14:00’de Verçenik yaylası’na ulaşıyoruz. Burada vereceğimiz kısa bir moladan sonra Kamp yükü ile zorluk derecesi olmayan, 2 saatlik bir yürüyüş sonucu ana kamp yeri olan Adalı göllerde kampımızı kuruyoruz.
Aynı gün içinde (havanın durumuna ve zamana göre), Verçenik Adalı göller diyarına ciğerlerimizin derinliklerine kadar çektiğimiz, ruhumuzu yenileyen temiz havada çevre yürüyüşleri yapabiliriz.

2.Gün : Saat 05:00’de 3711 mt. rakımlı VERÇENİK DAĞ’ı tırmanışımız başlıyor. Zirvede vereceğimiz yarım saatlik öğle yemeği ve fotoğraf molasından sonra dönüşe geçiyoruz. Kamp yerine ulaştıktan sonra serbest zaman.
3.Gün : 08:30 Kampın toplanması ve Verçenik yaylasına hareket. 10:30 Bütün güzellikleri benliğimize alarak, kötülükleri rüzgara bırakarak araçlarla Rize’ye hareket.
Verçenik Dağ’ı Türkiye’nin en teknik dağı olup, tırmanış ve iniş için teknik malzemeler kullanılması zorunludur. Tırmanış için kask takmak, iple iniş bilgisine sahip olmak gerekmektedir. Goretex bot ve yağmurluk zaten olmazsa olmazlarımızdan. Tırmanış Rehberimiz Türkiye Dağcılık Federasyonu Üçüncü Kademe Antrenör’üdür.

FİYATA DAHİL OLANLAR

♦ Lüks Aracımız İle Ulaşım
♦ Profesyonel Rehberlik Hizmeti
♦ Araç içi ikramlar
♦ 1618 No'lu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

FİYATA HARİÇ OLANLAR

 • Öğle yemekleri
 • Otellerdeki ve yemeklerdeki tüm ekstralar
 • Dahillerde Hizmetlerde belirtilmeyen tüm hizmetler
 • Kişisel Harcamalar

TUR ULAŞIM BİLGİSİ

Trabzon Havalimanında siz değerli misafirlerimizi karşılıyoruz. Kara yoluyla ulaşım sağlayan konuklarımızı Rize Merkezde karşılıyoruz.

TUR HAKKINDA TAVSİYELER

Ayağınızda su geçirmez, bileği kavrayan bir ayakkabı olması önemlidir. Yürüyüşler esnasında malzemelerinizi ve yedek kıyafetlerinizi taşıyabileceğiniz küçük bir sırt çantası bulundurmanız, yürüyüşünüzü daha da konforlu hale getirecektir. Uyku tulumu ve çadır, gideceğimiz dağın yaz aylarında bile -5 lere düştüğü göz önünde bulundurularak tercih edilmeli

Üyelerimize özel hizmetlerimizden faydalanabilmek için üye olun.

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

TUR ARAMA

Tur Kategorisi

Başlangıç Tarihi

Bitiş Tarihi

tursab

A Grubu Seyehat Acentası - Ovit Turizm Seyahat Acentası - Belge No : 6044

atmaca