KAÇKAR ZİRVE TIRMANIŞI

Kaçkar Zirve Faaliyeti

 • KAÇKAR ZİRVE TIRMANIŞI
 • KAÇKAR ZİRVE TIRMANIŞI
 • KAÇKAR ZİRVE TIRMANIŞI
 • KAÇKAR ZİRVE TIRMANIŞI

TUR KODU : kackar01

Başlangıç : 17.07.2018

Bitiş : 20.07.2018

Zor Dağ Tırmanışı Doğa Fotoğraf Hiking Kamp Kültür Trekking Yayla

TURUN ÖZETİ

 • Rize, Yukarı Kavrun Yaylası Kamp
 • Mezovit Kamp, Kaçkar Vadi Buzulu 
 • Kaçkar Zirve
 • Kavrun Yaylası, Ayder Yaylası Rize Otogar

FİYAT

Tur fiyatı : 800 TL

TUR PROGRAMI

1.GÜN: Rize, Yukarı Kavrun Yaylası, Kamp

Sabah Rize’de buluşuyoruz. Rize Botanik Çay Bahçesinde Çaykur organik çaylarımızı, denize karşı mavi ile yeşilin kardeş olduğu noktada, çaykur tesislerinde yudumluyoruz. Unutmayınız çayı demleyeceğiniz su da çay kadar önemlidir. Aynı gün, kaçkarların eteğinde son yayla olan Yukarı Kavrun yaylasına ulaşıyoruz. Çadır kampa yerleşiyoruz. Yöresel tatlardan oluşan akşam yemeği, gece tulum, horon, eğlence.

2.GÜN: Mezovit Kamp, Kaçkar Vadi Buzulu 

Kavrun yaylasından 3 saatlik hafif sertlikteki patikadan Mezovit , bir başka adıyla öküz çayırı kamp yerine ulaşıyoruz. Öğlen yemeğinin ardından aklimatize yürüyüşü için buzul çağından kalan Kaçkar vadi buzuluna doğru kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Geceyi, milyar yıldızlı gökyüzünün altında, çadırlarımızda geçiriyoruz.

3.GÜN :Kaçkar Zirve

Sabah gün doğarken faaliyete başlıyoruz. Rotamız dünyanın sayılı parkurları arasında olan Kaçkar Dağı, 3937 mt kuzey rotası. Çarşak ilk çeyreği, patika ikinci çeyreği, çarşak ve kalanı kayadan oluşan bu babadağ, dağcılığın en keyifli, en dolu anlarını sizden esirgemeyecektir. Zirvesine ulaşıldığında heybeti bulaşıcıdır. Verçenik Dağı, Kuşaklı Kaçkar, Altıparmak, Marsis ve Karçal Dağları’nın üstündesiniz. Dünyanın en yüksek irtifasındaki en derin göl olan Büyük Deniz gölünü, Ergör buzulunu  buradan görmek mümkündür. Kaçkar zirve için çıkış 5 saat, iniş yaklaşık 3 saattir. Geceyi Mezovit’te kampta geçiriyoruz.

4.Gün: Kavrun Yaylası, Ayder Yaylası Rize Otogar

Kamp yüküyle Kavrun yaylasına, oradan da araçlarla Rizeye hareket ediyoruz. Bir dahaki tur programında buluşmak üzere ayrılıyoruz .....

FİYATA DAHİL OLANLAR

-Bütün ara transferler,
-Bütün konaklama, kamp,
-Ören yeri, Müze ve Milli Park girişleri
-Seyahat sigortası
-Dağ rehberliği

FİYATA HARİÇ OLANLAR

 • Öğle yemekleri
 • Otellerdeki ve yemeklerdeki tüm ekstralar
 • Dahillerde Hizmetlerde belirtilmeyen tüm hizmetler
 • Kişisel Harcamalar

TUR ULAŞIM BİLGİSİ

Trabzon Havalimanında siz değerli misafirlerimizi karşılıyoruz. Kara yoluyla ulaşım sağlayan konuklarımızı Rize Merkezde karşılıyoruz.

TUR HAKKINDA TAVSİYELER

Bilindiği gibi Karadeniz bölgesel olarak genellikle yağmurlu olup, geceleri oldukça serindir. Yanınızda yağmurluk getirmeniz şiddetle önerilir. Ayağınızda su geçirmez, bileği kavrayan bir ayakkabı olması önemlidir. Yürüyüşler esnasında malzemelerinizi ve yedek kıyafetlerinizi taşıyabileceğiniz küçük bir sırt çantası bulundurmanız, yürüyüşünüzü daha da konforlu hale getirecektir. Uyku tulumu ve çadır, gideceğimiz dağın yaz aylarında bile -5 lere düştüğü göz önünde bulundurularak tercih edilmeli. Pansiyonlarımız  hijyenik yönden gayet temiz olup, dağ ortamında olduğundan lüks bir ortam ve hizmet beklenmemelidir. Odalar 2’şer kişiliktir. Yemekler yöreye ait olup, fikstir. çay limitsiz, su tamamen doğaldır. Öğlen yemekleri kumanya olarak tarafımızdan karşılanacaktır.

Üyelerimize özel hizmetlerimizden faydalanabilmek için üye olun.

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

TUR ARAMA

Tur Kategorisi

Başlangıç Tarihi

Bitiş Tarihi

tursab

A Grubu Seyehat Acentası - Ovit Turizm Seyahat Acentası - Belge No : 6044

atmaca